travogen

analogları

Travogen krem

fiyat

: 577 р. Ortalama fiyat çevrimiçi (tüp 20g) * : 577 p.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

Kompozisyon ve eylem

Travogen merhem Travogen kreminin ana aktif maddesi izokonazol nitrattır (sentetik imidazol türevi). Kremadan etkilenen bölgenin hücrelerine hızla nüfuz eder ve mikrobiyal hücrenin zarlarını tahrip eder, ergosterol sentezini inhibe eder. Isoconosol, 60 dakika sonra ciltte maksimum antimikotik konsantrasyonuna ulaşır ve 7 saat boyunca korur.

Yardımcı maddeler: sorbitol monostearat, vazelin yağı, saf su, polisorbat, yumuşak parafin, setil stearil alkol.

İzokonazol, maya benzeri, maya, küf mantarları ve gram-pozitif bakterilerin gelişimini negatif olarak etkiler ve tamamen inhibe eder. Lokal antibakteriyel ve antifungal etkileri vardır. Fungistatik olarak hareket eder, mantarın büyümesini engeller ve durdurur. Gram-pozitif bakterilere karşı etkili Streptococcus spp, Staphylococcus spp, maya benzeri ve maya mantarları Pityrosporum orbiculare ve Candida spp, dermatofitler Epidermofyton, Microsporum, Trichophyton.

Derideki maksimum konsantrasyona 1 saat sonra ulaşılır ve epidermiste yaklaşık 20 ug / ml ± 40 µmol / l, stratum korneumda yaklaşık 3.500 µg / ml ± 7 mmol / l, derma yaklaşık 3 µg / ml ± 6 µmol / l olarak korunur. Krem uygulanmadan önce stratum corneum'un uzaklaştırılması, izokonazol konsantrasyonunda yaklaşık 2 kat artışa neden olur. Epidermis ve stratum corneumda izokonazal içeriği de minimum konsantrasyonunu aşar, patojenik mikroorganizmalar (küf mantarları, dermatofitler, maya) üzerinde daha güçlü bir antifungal ve inhibitör etki sağlar.

tanıklık

69dc59fa4efac1cdaa146eeb5b8e6235 Cildin fungal lezyonları, primer ve sekonder enfeksiyonların keratomikozları.

  1. Keratomikozy.
  2. Candida'nın maya benzeri mantarlarının neden olduğu kandidomikoz.
  3. İnflamatuvar reaksiyonlarla birlikte dermatofitoz.
  4. Herhangi bir lokalizasyonun (baş, sırt, boyun, göğüs, kasık bölgesi) pitriyazis versicolor versicolor. Pityrosporum veya Malassezia cinsinden mantar denir.
  5. Koltuk altı lezyonları olan eritrasma, inguinal femoral kıvrımlar, göbek ve meme bezlerinde, ayakların interdigital alanları.
  6. Epidermofitiya dur ve kasık.
  7. Rubrofitiya (çivi ve ayak derisi hasar). Mantar Trichophyton rubrum tarafından denir.
  8. Microsporia.

Kontrendikasyonlar

Travogen krem, izokonazole ve ilacın diğer bileşenlerine aşırı duyarlılığı olan kişilerde kontrendikedir. Hayatın ilk aylarındaki çocuklarda kontrendikedir. Emzirme sırasında hamile kadınlar ve kadınlar, bir doktora danıştıktan sonra ilacı aşırı dikkatle kullanmalıdır.

Yan etkileri

Bazı durumlarda, yanma, kaşıntı, tahriş, kızarıklık gibi hafif yerel fenomenler olabilir. Bu durumlarda, doktorunuza danışmanız ve gerekirse kremayı kullanmayı reddetmeniz gerekir.

Doz ve Yönetim

5012 Travogen enfekte olmuş bölgelere günde 1 kez ince bir tabaka ile uygulanır ve kısa bir süre için hafifçe ovulur . Uygulamadan önce, (özel çay sodalı, çay ağacı yağı ilavesiyle) yıkanmış bölgeleri yıkayın ve iyice kurulayın. Kremi el ve ayaklara uygularken, ölü stratum korneumun çıkarılması önerilir.

Ellerin ve ayakların interdigital bölgelerini tedavi ederken, gazlı bez veya pamuklu çubukları Travogen krem ​​ile parmakların arasına koymanız önerilir. Tampon yerleştirme işleminden önce mikozdan etkilenen cilt yıkanmalı, temizlenmeli ve daha sonra iyice kurumuş olmalıdır.

Tedavinin seyri en az 2-3 haftadır . Mikozların deri kıvrımlarında veya interdigital boşlukta lokalizasyonu durumunda, tedavi en az 4 hafta olmalıdır.

Hastalığın klinik semptomlarının tamamen ortadan kalkmasından sonra, tedavi 2 hafta devam etmelidir.

diğer

Krem sadece harici kullanım için tasarlanmıştır, gözleriyle temasından kaçınmak gereklidir. Temas halinde, gözler ılık su ile yıkanmalıdır.

Hastalığın nüksetmesini (yeniden enfeksiyonu) önlemek için, kişisel hijyen kurallarını dikkatlice takip etmeli, günlük iç çamaşırını, çorapları, çorapları, yatak çarşaflarını, havluları, havluları değiştirmelisiniz. Tüm bu aksesuarların sonraki kullanımından önce kaynatılmalıdır.

Travogen krem ​​tercihen etkilenen yerler üzerinde daha etkili bir etki için diğer harici kremlerle aynı anda kullanılmaz.

2 yaşın altındaki çocuklar için Travogen Cream'i sadece dermatolog ve tıbbi gözetim altında olduğu şekilde uygulayın.

Çocukların ulaşamayacağı karanlık ve kuru bir yerde saklayın. Depolama sıcaklığı + 30 ° C'den yüksek değildir.

İlaç toksik bir madde değildir. Akut intoksikasyonun ortaya çıkması, kremanın etkilenen cilt yüzeyinin geniş bir bölgesine uygulanması ve kazara ağız içine girmesi durumunda olduğu gibi hariç tutulur.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Yazın, sıcağında, birçok kadın meme altında ve koltuk altı altında görünen tahriş yaşar. Tahrişim çok geniş bir alanın pembe noktalarına dönüştü. Deodorant lekeleri vurulduğunda çok fazla yanmaya başladı ve hatta hoş olmayan bir koku vardı. Görünüşe göre mantarı aldığını fark ettim, çünkü tahriş kötü bir mantarın içine nüfuz ettiği deride hafif bir hasardır. Bir dermatolog önerimi doğruladı ve Travogen kremini attı. Dikkate değer gelişmeler hemen hemen oldu ve etkilenen bölgeleri hafta boyunca düzenli olarak yağlamak yeterliydi, mantarın tüm belirtileri tamamen ortadan kayboldu. Bir hafta boyunca yağlanmış krem ​​bölgelerini önlemek için. Çok etkili ilaç! Alina, Taganrog

Geri kalanından geldi. Boynumda küçük bir pembemsi leke olduğunu fark ettim, daha sonra daha fazla yayıldı ve sırtımla göğsüme geçti. Soyulmaya başladı, hoş olmayan kaşıntı. Bir dermatoloğa döndüm. Chinexia ile teşhis edildi. Nerede şaşırdın? Doktor, diğerlerinden gelenlerin bu enfeksiyonu sık sık getirdiğini açıkladı. Nem, ısı ve hatta favori sentetik T-shirt çıkarmadan sürüklenir. Yani bu mantar ortaya çıktı! Tuz silme, çay ağacı yağı ve Travogen MANDATORY kremalı losyonlarla tedavi edildi. Her gün, ince bir tabakada, cilt temizlendikten sonra. Ay ve yoksunluğun izleri ve tezahürleri yok! Böylece tekrar geri gelmedi, önleme için 2 hafta yaptı Nikolay, Samara

Aniden ayaklarımın kaşıntılı, sızan ve hoş olmayan kokulu oluşumları arasında buldum. Sonra ayağa dikkat çekti ve cildin kırmızı, kuru, tüm cilt kıvrımlarının açıkça görüldüğünü ve beyaz un gibi çiçeklerle kaplı olduğunu gördü. İşlem ayağın yanına ve arkasına yayılmaya başladı. Doktora gittim. Bulunan rubromikoz. Dermatolog reçete kremi Travogen. İstenen etki olacağını ve iyileşmenin hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini söyledi. Zorunlu koşul da krem, hijyenik prosedürleri uygulamadan önce uyum denir. Herşeyi talimatlara göre yaptım. Sonuç! Marina, Rostov

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.