Erkeklerde kandidiyaz hakkında her şey

Erkekler, kadınların sağlığından çok daha saygılıdır. En çok dikkat, üriner sisteme gider. Ancak günümüzde çok çeşitli insanlar tarafından bilinen zührevi hastalıklar hakkında konuşmayacağız, fakat inguinal mantarın neden olduğu bir hastalık hakkında - kandidiyazis veya pamukçuk.

Bu arada, üreme organının mukoza zarında değil, cildin üzerinde - pubis veya genitallerin yanındaki bir mantarınız varsa, büyük olasılıkla kandidiyaz değil, kasık bir atlet, daha fazla .

nedenleri

Neşeli sütçü (çok ciddiye almayın) Mayaya benzer mantarlar Candida (hastalığa neden olurlar), cinsiyete bakılmaksızın, her bireyin vücudunda bulunurlar. Bir laboratuar çalışmasında ağızda, kulaklarda, bağırsaklarda ve genital bölgelerde bulunurlar. Candida için elverişsiz bir dönemde, bir kişi sağlıklı ve bağışıklığı güçlü olduğunda, tek hücreli mikroorganizma kendi etrafında yoğun bir kabuk oluşturur ve koruyucu kuvvetlerin azalmasını bekler.

Uygun bir anı bekledikten sonra, mantarlar sporlarla aktif bir şekilde çantalar oluşturmaya ve çevreyi doldurmaya başlar. Sadece parazit değil, vücudu zehirlerle zehirler ve hücreleri yok ederler.

Erkeklerde pamukçuk nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

semptomlar

Mantarların lokalizasyon yerine bağlı olarak, erkeklerde çeşitli pamukçuk türleri vardır:

Balanit (resme bakınız) , sadece penisin kafasının etkilendiği bir formdur. Peniste şişlik ve gri-beyaz çiçeklenme ile karakterize, hafif kızarıklık. Kasık bölgesinde kızarıklık ve döküntü kronik aşamasında meydana gelir.

Balanopozit (semptomlar ve fotoğraf) . Aynı sünnet derisi etkilenir, ancak daha önce belirtilen semptomlar, kafa boşluğunu ve psikolojik rahatlamanın imkansızlığını ve boşalma sırasında fiziksel rahatlığın elde edilmesinin belirli bir karmaşıklığı ile birleştirilir. Tam tersine, cinsel isteğin ortadan kalkmadığını belirtmek gerekir: baştaki reseptörlerin sürekli tahrişinden dolayı, önemli ölçüde artar.

Üretrit . Mantarlar, idranın mukoza zarına yerleştiğinde ve bir inflamatuar reaksiyonun gelişimini provoke ettiğinde ortaya çıkar. Bu formda idrara çıkma ağrılı hale gelir, pürülan akıntılar mümkündür. İkincisi, gün boyunca neredeyse saydam hale gelen kalın beyazımsı mukozaya benzemektedir.

Penis başı üzerinde gri-beyaz hamursu bir kitle ortaya çıktığı zaman, bu, bir desquamated epitelden başka bir şey değildir, deri tabakalarının incelmesiyle ortaya çıkan cinsel ilişki ağrılı hale gelir. Cildin koruyucu fonksiyonlarının ihlali, cildin daha derin katmanlarına zarar veren erozyonlara yol açar. Erozyon ağrılı çatlaklara, çatlaklara - yara izlerine dönüşür ve bunlar da sünnet derisinin daralmasına yol açar.

Uyarı! Kendine ilaç verme tehlikelidir, doktorunuza danışın. Bazen mukus, korkunç bir zatürre hastalığının belirtisidir - gonore, bu nedenle, ortaya çıktığında, hemen bir ürologa danışın.

Özetlemek gerekirse:

  • Üretranın açılması parlak kırmızıya dönüştü;
  • Penisin başı şişmiş ve küçük sivilce ile kaplıdır;
  • Penis dokunulduğunda sıcak oldu;
  • Sabah idrar yolunda kalın mukus;
  • Sünnet derisinin altında nezle beyaz akıntı ortaya çıktı,

.. bir ürologa danışmanız gerekiyor. Kandidiaziyi onaylayacak ya da reddedecektir. Kendi kendine ilaç vermek yanlıştır, çünkü ortosis ile doludur - testislerin iltihabı, prostatit, sünnet derisinin daralması ve hatta penisin gangrenizasyonu.

Fotoğraftaki erkek kandidiyaz. Uyarı! İçerik görüntülemek hoş olmayabilir.

Nasıl tedavi edilir?

Kandidiyaz hafif bir formda ortaya çıkarsa, çoğu durumda lokal antifungal ilaçların uygulanması yeterlidir. Bunları bağımsız olarak kendinize atarsanız, sadece mantıklı değil, aynı zamanda tehlikeli de değildir, çünkü inguinal mantarların Candida direnci oluşabilir, inflamatuar süreç ilerler ve hastalık kronikleşir.

Tedavi hakkında daha fazla bilgi için: http://primalinstinctpheromone.com/candidiasis/kandidoz-u-muzhchin-o_o/kak-i-chem-lechit/

Topikal preparatlar

merhem (işte o adam!) Hastalar reçete banyoları, uygulamaları, merhemler ve antifungal kremler.

Potasyum permanganat, tuzlu su ve sıvı Burov banyoları eritematöz fenomeni giderir. Günde 2-3 kez, her seans 20 dakika yapın. Banyodan sonra, bir uzman tarafından reçete edilen merhem veya krem ​​uygulayın. Dezenfeksiyon amacıyla, berrak bir potasyum çözeltisinden banyo yapmak tercih edilir.

Kremler ve merhemler:
  • Clotrimazole (baş ve sünnet derisi günde 2 kez)
  • Pimafucin (semptomlar ortadan kalkana kadar günde 3-4 kez glans başına, daha sonra 2-3 gün)
  • Nistatin (7-10 gün, günde bir veya iki uygulama)
  • Miconazole (semptomlar günde 2 defa yok olana kadar)
  • Ketoconazole (ticari isimler - Sebozol, Mycozoral , Dermazole, Mycoket)

Yerel hazırlıklar ile ilgili ayrıntılar (önerilen): http://primalinstinctpheromone.com/mazi-i-kremy-protiv-molochnicy/

Tabletlerle ilgili detaylar (doktor tarafından yazılan): http://primalinstinctpheromone.com/tabletki-ot-molochnicy-dlya-muzhchin/

Yerel ilaçların tuvalet kafasının ve sünnet derisinin uygulanmasını önler. Sperm kalıntılarının, plak ve sekresyonların giderilmesi için gereklidir.

9_lazer Şimdi ana konu hakkında konuşmayalım, ama yine de, erkek kandidiyaz tedavisinde etkili yöntemler. Bu lazer fonsis ve fitoterapidir . Lazer radyasyonu, tek hücreli organizmaların çoğalmasını inhibe eder Candida, genel bir iyileştirici etkiye sahiptir ve bağışıklığı arttırır. Bitkisel ilaç da iyileştirici bir etkiye sahiptir (iltihabı hafifletir).

Bitkisel tıbbın özü, papatya, kızamık, nergis, karanfil vb. Banyoları almaktır. Ayrıca, herhangi bir lokal antifungal ilacı uygulamadan önce penis tedavisi için bitkisel uygulamalar yapabilirsiniz.

Büyük önem taşıyan bir antifungal diyettir. Bu nedenle, tedavi sırasında günlük diyetten fungal mikroorganizmalar için bir uyuşturucu olarak hizmet eden ürünler hariç tutulmalıdır. Bu fast food, pasta, hamur işleri, baharatlı ve füme ürünler, rafine ürünler, alkollü içecekler. Kabak, mısır, havuç, pancar, patates, süt ürünleri bile yasaklandı.

Çay ve kahve fazla tüketilmemelidir, ancak buzdolabında laktoz içermeyen süt ürünleri kullanılmalıdır. Kandidiyaz immünitede bir azalmaya neden olduysa, o zaman vitaminlerin bir miktarını içmek ve tedavi bitiminden sonra vücuttaki kalan toksinleri enterosorbantlarla çıkarmak gerekir.

Sadece o zamana kadar tedavinin, erkek sağlığının korunmasına yardımcı olacağını ve cerrahi müdahaleden kaçınacağını eklemek kalır. Antibakteriyel ve antifungal tedaviler başarısız olduğunda kullanılır. Ameliyatın bir başka nedeni, kandidozun arka planına neden olan veya ilerleyen fimozis. Bu durumda, sünnet derisinin diseksiyonu ve dairesel eksizyonu.

Candida üretriti

Üretrit, üretra üretranın iltihaplanmasıdır. Oldukça yaygın bir ürolojik hastalık. Bu nedenle, örneğin, kandidal üretrit, üretranın mukoza zarını etkileyen Candida türünün maya mantarlarının aktivitesinin arka planında ortaya çıkar.

Oku ...
Pamukçuk'u evde tedavi ediyoruz (erkekler için)
halk sredstava

Bitkisel ilaçlar Bitkisel tıbbı olan erkeklerde pamukçuk nasıl tedavi edilir? Erkeklerdeki pamukçuk için etkili bir bitkisel ilaç, farmasötik papatya, karanfil, kızamık, nergis gibi bitkilerden oluşan bir koleksiyondur. Dış genitallerin tedavi edildiği, bitkisel uygulamaların ve banyoların yapıldığı et suyu ve infüzyon yapmak için kullanılır. Papatya bitki çayı içeri girerken faydalıdır, çünkü bu şifalı bitki antifungal ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir. [...]

Oku ...
Erkekler için pamukçuk tabletleri
tabletler

Hastalığın sistemik tedavisi, sadece bir doktor tarafından reçete edildiği gibi tabletli ilaçların yardımıyla gerçekleştirilir. Erkeklerdeki pamukçuk için haplar: Flukonazol Itrakonazol Tedavinin süresi ve dozaj, hastalığın şiddetine bağlı olarak doktor tarafından seçilir. Flukonazolün terapötik etkisi, mantarların yeniden üretimi için gerekli olan belirli enzimlerin tahrip edilmesiyle ilişkilidir. İlaç kanda dolaşır ve yok edemeyen mantar hücrelerini yok eder […]

Oku ...
Candida balanit

Candida balanitis, adını Candida mantarından alan glans penisinin en sık görülen enflamasyon türüdür. Hastalık, bir hastayla cinsel temastan sonra gelişir ve diyabet hastası veya uzun süre antibiyotik alan kişilerde kendini gösterir.

Oku ...
Candida balanoposthitis

Candida balanoposthitis - mantar etyolojisi, sünnet derisi ve glans penis iltihabı ile kendini gösteren bir hastalıktır. Risk grubu, diabetes mellitus veya uzun süreli antibakteriyel ajanlardan muzdarip erkeklerden oluşur. Hastalığın nedensel ajanı Candida cinsinin bir mantarıdır.

Oku ...