Feksofenadin (Fexadine)

analogları

Kutu 120 ve 180 mg

Diğer antihistaminikler

fiyat

241 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * 241 s.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

feks Feksofenadin - antihistamin ve histaminerjik etkisi olan bir ilaçtır. Fexadine başka bir ilaç adıdır. Bir tarafta riskli dikdörtgen şeftali renkli tabletler ve ilacın adını ve diğer dozajı içeren bir yazıt şeklinde mevcuttur. Onları ilgili doktorun rızasıyla uygulayabilirsiniz.

"Paylaş" ı tıklamayı ve ilaca geri bildiriminizi bırakmayı unutmayın!

tanıklık

Tabletlerin kullanımı için endikasyonlar Fexofenadine farklı kökenli bir alerjidir:

İlacı kullanmadan önce, bu özel ilacı kullanmanın uygunluğu ile ilgili bir allergist danışmak yanı sıra, tanı netleştirmek için tavsiye edilir.

İlaç kullanımı ve dozu

Feksadina ambalajı ters tarafta büyük Tabletler Feksadin oral uygulama için amaçlanmıştır. Hastanın tanı ve yaşına ve sistemik hastalıkların varlığına bağlı olarak, talimat aşağıdaki dozajları önerir:

  • Çocuklarda alerjik rinit ile - günde 2 kez, 30 mg, yetişkinlerde - günde bir kez 120 mg;
  • alerjik cilt döküntüleri için - günde bir kez, 180 mg.

Kronik böbrek yetmezliği olan hastalar için, herhangi bir alerji türü için, tabletler bir kez 30 mg'lık bir miktarda reçete edilir.

Kontrendikasyonlar

İlaç üreticisinin resmi talimatlarına göre, küçük çocuklara (6 yaşına kadar) reçete edilmez. Ek olarak, haplar hamile kadınlara ve emziren annelere dikkatle reçete edilir. Akut ve kronik böbrek ve karaciğer hastalıkları da bu ilacın dikkatli bir şekilde kullanılmasını gerektirir. Böyle durumlarda, Feksofenadini sadece bir alerjist tarafından hastanın kapsamlı bir incelemesinden sonra reçete edebilirsiniz.

Yan etkiler

Fexofenadine tabletlerin kullanımı sırasında, hastalar ilaca istenmeyen reaksiyonların gelişimini gösteren semptomlar hissedebilirler:

  • uyku bozuklukları, baş ağrıları ve yorgunluk, merkezi sinir sisteminin parçası olarak gelişebilir;
  • Hastanın gastrointestinal kanalında dispepsi ve bulantı rahatsız olabilir, nadir durumlarda Fexadin sırasında kabızlık gelişir;
  • COP - anemi ve lökopeni tanısında ifade edilen laboratuvar parametrelerinde bir değişiklik;
  • solunum organlarının bir parçası - burun ve boğaz mukoza zarının enfeksiyonları, burun akıntısı, yutulduğunda ağrı, burun ve boğazda kuruluk.

Nadir durumlarda, kas ağrıları veya kas lifleri iltihabı, dismenore ve AST'de bir artış, bu antigastamın kullanılmasında istenmeyen reaksiyonların belirtileridir.

Kompozisyon ve farmakolojik özellikler

Ambalajsız Feksadin tablet Tabletler, 120 veya 180 mg'lık bir miktarda feksofenadin hidroklorür bileşiğini ve ayrıca vücut üzerinde sistemik bir etkiye sahip olmayan eksipiyanları içerir: titanyum ve silikon dioksit, magnezyum stearat, selüloz, laktoz monohidrat ve talk.

İlacın terapötik etkisi, feksofenadinin Hl-histamin reseptörlerini seçici olarak bloke etme kabiliyetine dayanır, bunun sonucunda mast hücreleri, dokudaki histaminin üretimini ve salınımını azaltır. Laboratuvar gözlemleri, bileşiğin kalsiyum kanalları üzerinde hareket etmediğini göstermiştir. Feksofenadin hidroklorür, lökositlerin konjunktival epitelyuma geçişini aktif olarak etkiler ve aynı zamanda üzerindeki yapışkan moleküllerin bazal ekspresyonunu yavaşlatır.

Hapı aldıktan sonra, etki 1-3 saat içinde ortaya çıkar. Bu sırada, kandaki ilacın aktif bileşeninin konsantrasyonu maksimum endikasyona ulaşırken, feksofenadinin% 40-60'ı plazma ile ilişkilidir. Aktif madde idrar ve sindirim sistemlerinden hemen hemen hiç değişmeden elde edilir. Yarı ömrü 14-15 saattir. Karaciğer hastalıkları durumunda, hasta 65 yaşın üzerindedir, yarı ömür değişmez veya belirtilenlerden biraz sapmaz. Kan plazmasındaki bileşiğin yarı ömrünü ve konsantrasyonunu arttıran tek şey, böbrek hastalığı ve hemodiyalizdir.

Aşırı Doz Bilgileri

Önerilen dozlarda bir artışla, hastalar ağız ve dispeptik rahatsızlıklar yaşayabilir. Baş dönmesi ve uyuşukluk nedeniyle de rahatsız olabilirler. Semptomların giderilmesi için mide lavajı ve laksatifler önerilmektedir. Bu durumlarda hemodiyaliz düşük verim nedeniyle kullanılmaz.

Özel talimatlar

krekspeksfeks Fetüs üzerindeki olumsuz etki hakkındaki veri eksikliğine rağmen, ilaç, anne ve babaya sağlanan fayda, fetüsün risk göstergelerini birçok kez aştığı zaman, hamilelik ve emzirme döneminde alınır.

Gerekirse, alüminyum veya magnezyum hidroksitler içeren antiasit maddelerle feksofenadini alın, bunların alımları arasındaki iki saatlik aralığı gözlemlemeniz önerilir. Omeprazol kapsülleri ile, fexadine tabletleri uyumludur, böylece bunları aynı anda alabilirsiniz.

Ketokonazol ve eritromisin içeren farmasötikler, kan plazmasındaki feksofenadin hidroklorür içeriğini arttırır, ancak bu, istenmeyen reaksiyonların sıklığını etkilemez ve aşırı doza yol açmaz.

diğer

Reçete olmadan serbest bırakılır. Raf ömrü 3 yıl. Çocukların kuru bir yerde, 25 ° C'yi aşmayan bir sıcaklıkta erişemeyeceği yerlerde saklayınız.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Uzun yıllar çiçek açan solucan, ısırgan otu ve diğer yabani otlara karşı alerjim var. Diğer hapları kullanırdım, ama gittikten sonra Feksadin'e geçtim. Bunların etkisi aynıdır: mukoza zarının şişmesi, gözyaşı ve sümük rahatsız etmez. 180 mg'lık bir dozda hap aldım. İlaçların günde bir kez alınması çok uygundur. İlaç ismi ve her tabletin dozu ile birlikte yazara üreticiye teşekkür ederiz. Ambalajın dışına çıksalar bile, bunları tanımak her zaman kolaydır. Natalia, Irkursk

Phenofexadine çocuğa reçete doktoru tabletler. 10 gün boyunca günde bir tablet yarım içki. Olumsuz tepkiler yoktur, çocuk aktiftir ve ilk yatış gününde alerji (tüm vücut üzerinde ürtiker) azalmaya başlamıştır. Anna, Ulan-Ude

Üç yıldır saman nezlesi geçiriyorum. İlk başta, çoğunlukla damlalar olmak üzere başka araçlar kullandım, ama bağımlılık geliştirdiler. Ilaç değiştirmek zorunda kaldım, doktor phenofexadine önerdi. Bu haplar ucuz ve bu onların ilk artıları. İlk 10 günde bir tablet aldım (180 mg), şimdi doktor tavsiyesi üzerine, daha düşük bir doza geçtim. Sezonun yarısı geçti, fakat yan etkileri olduğu kadar alerjisi de yok. Olga, Izhevsk

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.